Alijošiaus savybės

Alijošiaus savybės

“SVEIKAS ŽMOGUS”, 2008 m. Nr. 9

Aloe vera - natūralumas, slypintis gamtoje

Permainingas oras - tai stresas mūsų organizmui, nes jis nėra pasiruošęs naujiems gamtos pokyčiams. Nenuostabu, kad galite peršalti, atsirasti sloga, gerklės skausmas ar kitų nemalonių simptomų. Jeigu jau susergame, visada norime gydytis natūraliomis priemonėmis, kurios būtų veiksmingos ir kuo mažiau sukeltų nepageidaujamų poveikių. Gamtoje yra daug natūralių priemonių, bet šį kartą aptarsime stebuklingąjį gamtos augalą, lotyniškai vadinamą Aloe Vera - tikrąjį alaviją (arba alijošių), ir išsiaiškinsime jo pagrindines savybes ir kada jį būtų naudinga vartoti.

Apie alijošių ir jo savybes jau žinoma nuo senų laikų

Dėl savo kosmetinių ir gydomųjų savybių tikrasis alijošius (Aloe Vera) buvo vartojamas jau nuo gilios senovės. Pirmosios žinios apie alijošiaus gydomąsias savybes randamos dar senovės tautų - egiptiečių, indų, kinų ir kt. raštuose. Daugiau nei prieš du tūkstantmečius Aleksandro Makedoniečio kariai gydė juo žaizdas, o Kleopatra naudojo kaip grožio eliksyrą. Didysis Antikos filosofas Aristotelis taip pat rekomendavo vartoti alijošių. Praėjusio šimtmečio pradžioje iš naujo atgimė susidomėjimas alijošiaus gydomosiomis ir kosmetinėmis savybėmis, modernioji medicina, išsamiai ištyrusi augalą, negalėjo paneigti senovės raštuose užfiksuotų stebuklingųjų gydomųjų galių, o tik dar labiau praplėtė jų sąrašą.

Pagrindinės savybės, dėl kurių alijošius veiksmingas, saugus ir natūralus

Pasaulyje yra apie 300 alijošiaus rūšių, tačiau medicinoje ir kosmetikoje naudojamos tik keturios iš jų. Vertingiausias yra tikrasis alijošius (Aloe Vera), kurio sudėtyje randamos net 75 veiksmingos medžiagos - vitaminai, mineralai, fermentai, saponinai, steroliai, salicilo rūgštis ir kt. Iš 22 gamtoje sutinkamų aminorūgščių tikrojo alijošiaus sudėtyje yra net 20, iš kurių net 7 yra būtinosios.

Alijošius plačiai naudojamas ir dabar tiek kosmetikos, tiek medicinos srityse. Svarbiausia yra tai, kad alijošius, naudojamas gydymo tikslais, būtų augęs ne mažiau kaip 5 metus ir būtinai tik natūraliomis sąlygomis. Tik toks augalas sukaupia visas naudingąsias medžiagas ir tik vartojant tokį produktą galima tikėtis maksimalaus gydomojo poveikio.

Alijošius pasižymi šiais poveikiais:

• didina bendrąjį tonusą;
• stiprina imunines organizmo funkcijas;
• gerina virškinimą;
• veikia nuskausminamai, malšina sąnarių skausmą;
• išplečia kapiliarus ir pagerina kraujotaką;
• pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu;
• skatina skrandžio opų gijimą;
• gerina virškinimą;
• vartotinas esant virškinamojo trakto sutrikimams;
• padeda išvengti dirgliosios storosios žarnos sindromo;
• tai natūrali dezinfekuojamoji medžiaga.

Kaip veikia?

Natūralus uždegimą slopinantis ir antibakterinis alavijo poveikis, kartu su jo maitinamaisiais elementais, skatina ląstelių augimą, jų atsinaujinimą. Alavijas naudingas ne tik tiems, kuriuos vargina sveikatos sutrikimai. Alavijas naudingas visiems, nes veikia imuninę organizmo sistemą ir padeda reguliuoti jos veiklą. Jis veikia dvi sritis - epitelio audinius ir imuninę sistemą. Tai rodo apklausų duomenys: tūkstančiai žmonių įvairiose šalyse teigiamai įvertino alavijo poveikį gydant daugelį odos ligų (egzemą, psoriazę, opas, nudegimus, spuogus, įkandimus), žarnyno sutrikimus (kolitą, divertikulitą, dirgliosios žarnos sindromą), kitus negalavimus, susijusius su imuninės sistemos sutrikimais (artritą, astmą, povirusinį nuovargio sindromą, vilkligę).

Kokių Aloe Vera vaistinių formų yra Lietuvoje?

Lietuvoje šie preparatai žinomi Aloe Vera pavadinimu ir yra trijų vaistinių formų:
▪ sultys,
▪ kapsulės,
▪ gelis.

Aloe Vera sultys. 100 procentų natūralios tikrojo alijošiaus sultys, pagamintos iš viso augalo lapo ir jo vidinio gelio minimalaus perdirbimo būdu. Todėl natūralūs augalo komponentai išlieka nepakitę ir taip pasiektas didžiausias natūralus veiksmingumas - toks, koks yra gamtoje.

Aloe Vera kapsulės. Unikalus natūraliomis sąlygomis išauginto ir sertifikuoto tikrojo alijošiaus preparatas. Pagaminamas taip, kad kapsulėse būtų daugiausiai naudingų natūralių sulčių savybių.

Aloe Vera gelis. Intensyvios odos priežiūros priemonė, kupina biologiškai veiklių medžiagų, kuri drėkina, minkština odą. Padeda regeneruotis išsausėjusiai ir pažeistai odai. Šiuo geliu galima tepti patempimą, įdrėskimą, sausą, supleišėjusią odą, ypač patogus vartoti po deginimosi saulėje, nes susigeria į odą per keletą minučių.

Apibendrinkime…

Kodėl saugu vartoti Aloe Vera produktus?

Pirma - pašalintas aloinas, galintis pakenkti jūsų sveikatai.
Antra - gamybai naudojami ne jaunesni kaip 5 metų augalai - tik visiškai subrendusiuose augaluose yra visos biologiškai veiklios medžiagos.
Trečia - naudojami natūraliomis sąlygomis užauginti augalai, pasižymintys natūraliomis gydomosiomis savybėmis.
Ketvirta - sudėtyje yra 20 iš 22 gamtoje randamų aminorūgščių.
Penkta - iš 8 būtinų amino rūgščių Aloe Vera produktų sudėtyje yra net 7.

Gydomosios alijošiaus savybės labai įvairios, tačiau svarbiausios - tai imuniteto stiprinimas, bendrojo tonuso didinimas bei regeneracinių procesų skatinimas. Taigi alijošiaus produktus gali drąsiai vartoti norintieji apsisaugoti nuo peršalinimo ligų, virusinių infekcijų, besigydantys įvairias opaligės. Vietiškai alijošiaus preparatai vartojami gydant nudegimus, nusibrozdinimus ar norint paprasčiausiai suminkštinti odą.

Gydytoja rezidentė Jurgita VASILIAUSKAITĖ

Parašykite atsiliepimą

* Vardas:
* El. paštas: (Neskelbiamas)
   Tinklalapis: (Tinklalapio url su http://)
* Komentaras:
Įveskite kodą